Startlista 2017

Uppdaterad startlista finns här för ungdom och knattar i lilla Telge Stadslopp.

 

Stora Stadsloppet 2017-08-24
Män 18:30
5 km
1 Greger Bäckström 71 OK Klemmingen
2 Mario Cortinovis 71 Enhörna IF
3 Anders Hanell 64 Team Kungängen
4 Goran Majdandzic 85 Team Cykelcenter
5 Per Sohlberg 68 Stockholm
6 Tommy Åström 79 Trosa
7 Peter Vesterberg 72
8 Jens Rönström 76 Telge XF
9 Janne Gustafsson 66 Södertälje
10 Martin Teern 63 Södertälje
11 Jerry Nilsen 68 Fredrikshofs FIF
12 Samar Assali 85 Arbetsförmedlingen
13 Peter Sundlöf 63 Arbetsförmedlingen
14 Isak Minasson 64 Arbetsförmedlingen
15 Krister Iremo 80 Arbetsförmedlingen
16 Sahar Dadmand 82 Arbetsförmedlingen
17 Christian Dekreon 70 Eskilstuna FI
18 Thomas De Ming 65 Friskis&Svettis
19 Ossi Stenvall 67 Friskis&Svettis
20 Lukas Pettersson 00 Södertälje IF
21 Hans Johansson 55 SNO
Kvinnor 18:30
5 km
22 Jonna Lindahl 70 AstraZeneca IF
23 Linda Jerrewing Strömberg 80 Enskededalen
24 Petra Sporrong 67
25 Lena Ahlbeck 49
26 Dace Landström 83 Vallentuna FK
27 Pia Johansson 63 SNO
28 Jenny Hammar 82
29 Helen Söderman 66 Arbetsförmedlingen
30 Malin Rönnberg 74 Arbetsförmedlingen
31 Marie-Louise Borgström 62 Arbetsförmedlingen
32 Margaretha Dittrich 66 Arbetsförmedlingen
33 Daniella Åslund 65 Arbetsförmedlingen
34 Angelica Wahlstedt 82 Friskis&Svettis
35 Anette Berg 81 Friskis&Svettis
36 Amanda Kaarna 00 Södertälje IF
37 Annabella Sánchez Correa 60 Södertälje
Lilla Stadsloppet 2017-08-27
P13 11:00
1,5 km
1 Parviz Husseini 04
2 Farhad Husseini 05
3
4 P11
5 1,5 km 11:20
6 Jonathan Ljung 06 Vagnhärad
7 Kevin Wahlberg 07 Hölö
8 Leo Richmond 06 Enhörna
9 Per Nyström 09 Enskede
10
11 P9 11:40
12 0,75 km (750m)
13 Nils Hansjons 09
14 Jonatan Hachichou 09
15 William Richmond 09 Enhörna
16 John Lo Vilkensen 08
17
18 F13 11:00
19 1,5 km
20 Maya Mikaelsson Wirono 04 Södertälje IF
21
22 F11 11:20
23 1,5 km
24 Nelli Klemetti 07 Team Jojo
25 Izabell Rask 06 Team Jojo
26 Ella Wahlberg 07 Trosa Vagnhärad SK
27 Maria Hanna 06
28 Tindra Ahlström 07
29 Ebba Persson 07 Södertälje IF
30
31 F9 11:40
32 0,75 km (750m)
33 Erica Lindahl 09 IFK Tumba
34 Olivia Widlund Kristiansson 08 Södertälje
35 Vendela Åström 09 Trosa Vagnhärad SK
36 Vendela Dekreon 09 Eskilstuna FI
37
38 Knattar 12:00
39 0,75 km (750)
40 Ivar Andersson 10 Team Värstaborg
41 Oliver Södergren 10
42 Mikael Tennmyr 10
43 Bastian Westling 09 Södertälje
44 Oliver Wåhlstedt 10 Södertälje
45 Leandro Schwerin 15
46 Eli Svärd 14
47 Felix Kaiser 11
48 Tom Isaksson 13 Bromma
49 Carin Lindahl 10
50 Veronica Lindahl 11
51 Kelly Wahlberg 10 Hölö
52 Freja Wahlberg 11 Hölö
53 Matilda Wåhlstedt 10 Södertälje
54 Emilia Hansjons 11
55 Cornelia Åström 12 Trosa Vagnhärad SK
56 Natalie hachichou 11
57 Milia Åström 12 Brunnsäng
58 Lova Åström 13 Brunnsäng
59 Olivia Roos 13
60 Freja Isaksson 11 Bromma
61 Ella Drougge 13 Södertälje
62 Luna Drougge 11 Södertälje
63 Axel Persson 11 Södertälje IF
64 Ture Svensk 15 Södertälje
65 Alfons Svensk 13 Södertälje
66 Siri Vilkensen 10
67 Linnea wickman Börjes 11
68 Leah Quinteros 13 Södertälje