Resultat 2017

Preliminära resultat för ungdom och knattar finns här.

 

Telge Stadslopp
Män 5 km 2017-04-24
Plac. Namn År Klubb Resultat
1 Simon Karlsson 1989 Ärla IF 16:18
2 Alverto Ramos 1984 Huddinge AIS 16:38
3 Martin Gidewall 1976 IFK Tumba 16:44
4 Martin Jansson 1992 Enhörna IF 17:28
5 Markus Hägg 1998 Huddinge AIS 17:31
6 Nathan Tanner-Malmén 1977 Enhörna IF 19:05
7 Goran Majdandzic 1985 Team Cykelcenter 19:12
8 Johan Berglund 1973 Eksjö Garnisons IF 19:26
9 Ola Berntsson 1970 AstraZeneca IF 19:28
10 Robert Hanning 1977 Gudö SK 19:42
11 Jerry Nilsen 1968 Fredrikshofs FIF 20:25
12 Peter Vesterberg 1972 20:30
13 Per Sohlberg 1968 Stockholm 20:39
14 Johan Willamo 1989 SNO 20:49
15 Tomas Pakkanen 1971 Enhörna IF 21:19
16 Thomas De Ming 1965 Friskis&Svettis 21:29
17 Jens Rönström 1976 Telge XF 21:29
18 Mattias Hellberg 1974 Scania IF 22:01
19 Patrik Neckman 1978 Friluftsfrämjandet 22:25
20 Lukas Pettersson 2000 Södertälje IF 22:26
21 Robert Selqvist 1980 Friskis&Svettis 22:42
22 Adam Lindquist 1989 22:48
23 Sebastian Sveningsson 2003 23:13
24 Stig Siljebrand 1959 Södertälje IF 23:14
25 Conny Larsson 1969 AstraZeneca IF 23:31
26 Nicolas Mouille 1975 AstraZeneca IF 23:35
27 Tommy Åström 1959 Trosa 23:37
28 Hans Johansson 1955 SNO 23:50
29 Viktor Hägg 2002 Järna 24:03
30 Tomas Pesonen 1977 Enhörna IF 24:20
31 Janne Gustafsson 1966 Södertälje 24:46
32 Göran Mårtensson 1965 Södertälje MFK 25:25
33 Peder Andersson 1899 Södertälje IF 25:56
34 Peter Sundlöf 1963 Arbetsförmedlingen 26:49
35 Ossi Stenvall 1967 Friskis&Svettis 27:23
36 Mats Blomqvist 1965 Strand Galleriets IF 28:38
37 Tobias Larsson 1989 29:07
38 Torsten Sandaker 1975 Kokkobello 29:16
39 Mats Jentzen 1967 30:25
40 Christoff Premat 1976 30:26
41 Lucas Premat 2007 30:28
42 Martin Teern 1963 Södertälje 37:49
43 Anders Hanell 1964 Team Kungängen 38:45
44 Reino Hiltunen 1936 Akalla 54:53
Kvinnor 5 km 2017-04-24
Plac. Namn År Klubb Resultat
1 Sandra Eriksson 1989 Hammarby Friidrott 16:56
2 Dace Landström 1983 Vallentuna FK 18:23
3 Ida Blom 2002 SLK Oxelösund 19:16
4 Sabina Korpela 1982 IF Linnéa 19:33
5 Linda Jerrewing Strömberg 1980 Enskededalen 20:00
6 Filippa Hannikat 2007 Hanvikens SK 22:31
7 Hanna Alfredsson 1987 24:19
8 Lotta Karlquist 1970 Södertälje IF 24:36
9 Alva Jentzen 2001 24:54
10 Jenny Hammar 1982 25:17
11 Emma Korpela 1999 SPTK 25:33
12 Hanna Ahlbeck 2002 Järna scoutkår 26:00
13 Petra Sporrong 1967 26:51
14 Angelica Wahlstedt 1982 Friskis&Svettis 27:23
15 Anette Berg 1981 Friskis&Svettis 27:23
16 Jonna Lindahl 1970 AstraZeneca IF 27:44
17 Amanda Kaarna 2000 Södertälje IF 28:15
18 Annabella Sánchez Correa 1960 Södertälje 30:24
19 Katarina Olofsson 1978 Kungsängens IF 30:31
20 Pia Johansson 1963 SNO 32:15
21 Lena Ahlbeck 1949 35:05
22 Marie-Louise Borgström 1962 Arbetsförmedlingen 45:46
23 Malin Rönnberg 1974 Arbetsförmedlingen 45:46
24 Margaretha Dittrich 1966 Arbetsförmedlingen 59:13
25 Daniella Åslund 1965 Arbetsförmedlingen 59:14

Resultaten finns här: