Resultat 2014

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
5 km Män
Visar alla 82 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Ali Pirgholizadeh

94

Ärla IF

62

16:16

2

» Thomas Pechhacker

83

FK Studenterna

27

16:56

3

» mario cortinovis

71

astrazeneca if

7

17:04

4

» Andreas Åkesson

87

Saltsjöbadens IF

194

17:14

5

» Fredrik Arthursson

63

189

17:36

6

» Johan Sand

94

Södertälje IF

178

17:44

7

» Mikael Lindquister

84

198

17:55

8

» Gary Hester

61

Strängnäs

60

18:13

9

» Jesper Ljung

99

Trosabygdens OK

162

18:21

10

» Staffan Olofsson

71

Friskis&Svettis

38

18:32

11

» Göran Nilsson

73

Perfekt Måleri AB

146

18:35

12

» Denis Lynch

81

Tippararay TriathIon Club

61

18:55

13

» Johan Flyning

69

Södertälje IF

12

19:19

14

» Samuel Sandberg

82

Enhörna IF

29

19:30

15

» Ola Berntsson

70

AstraZeneca

167

19:34

16

» Tomas Pakkanen

71

Enhörna if

26

19:41

17

» Johnny Andersson

78

IK BRA JOBBAT

1

19:43

18

» Mattias Bågenmark

72

Södertälje

55

19:59

19

» Mattias Hellberg

74

Scania IF

54

20:16

20

» Zdravko Ilic´

73

Springtime

13

20:38

21

» James Jergis

79

Södertälje taxi

14

20:38

22

» Jonas Cederquist

63

Hägersten

6

20:52

23

» Johan Enmalm

76

Östertälje

11

21:02

24

» Daniel Karlsson-Ax

98

Södertälje IF

47

21:09

25

» Petri Kauppinen

65

—–

51

21:10

26

» Anders Lundin

67

IFK Strängnäs

23

21:23

27

» Kristian Kawecki

82

Södertälje Taxi

21

21:47

28

» Stefan Bundschuh

85

KSV Havelbrüder Berlin

148

21:48

29

» Mats Westerlund

63

163

21:55

30

» Colver Vasquez

60

Iquitos

33

22:05

31

» Jimmy Gustafsson

77

Scania

39

22:08

32

» Sverker Lindblad

58

Södertälje

22

22:08

33

» Tommy Under

63

—–

31

22:22

34

» juha orava

67

friskis o svettis

25

22:31

35

» Henrik Westerberg

97

176

22:35

36

» Per Lisshamre

80

184

22:46

37

» Mattias Rehnborg

77

Södertälje

197

22:49

38

» Michael Gustafsson

77

Socialdemokraterna i Södertälje

45

22:55

39

» Peder Andersson

60

Södertälje IF

144

23:01

40

» Thomas de Ming

65

Friskis&Svettis

37

23:06

41

» Morgan Engström

80

Scania

10

23:09

42

» Erik Norlin

68

Mölnbo IF

24

23:14

43

» Torgny Toresson

61

199

23:47

44

» Tomas Pesonen

77

Scania IF

28

23:49

45

» Markus Järvinen

85

Södertälje FK

15

24:11

46

» Ola Albing

81

—–

49

24:19

47

» David Hörnedal

67

Friskis&Svettis

36

24:27

48

» Roger Andersson

69

IK Stern Göteborg

2

24:33

49

» Ulf Karlsson

48

Södertälje

18

24:55

50

» Stefan Karlberg

75

Södertälje

16

25:00

51

» Alexander Lindholm

86

Socialdemokraterna i Södertälje

41

25:01

52

» David Strömberg

80

Socialdemokraterna i Södertälje

44

25:40

53

» Lukas Hållkvist

88

MUF

59

25:41

54

» Mats Israelsson

66

Enhörna IF

52

25:55

55

» Patric Eriksson

70

160

25:57

56

» Anders Berge

55

Birka Razers

3

26:13

57

» Alexander Rosenberg

88

MUF

56

26:14

58

» Ackad Barsom

85

MUF

57

26:15

59

» Henrik Lindvall

79

Lexicon

155

26:15

60

» Helge During

90

193

26:21

61

» Jorma Duvefjord

50

Södertälje

9

26:28

62

» Perola Brolin

50

Lidingö

4

26:30

63

» Claes Karlsson

79

Ludvika

20

26:32

64

» Thomas Gustavsson

62

Pershagen

186

26:38

65

» Tommy Wallentinp

45

Vallentuna fk

32

26:52

66

» öyvind Zackow

46

Enklaresport Running Club

35

26:55

67

» Thorstein Sandaker

75

Kokobello

40

27:07

68

» Nisse Carlsson Lundbäck

56

Miljöpartiet Södertälje

158

27:10

69

» Andeas Karlsson

74

Team Andy Palanca

141

27:13

70

» Alfred Kumm

06

Grums

170

27:19

71

» Cenny Walther

67

Boogie Lovers

157

27:23

72

» Ville Mikkola

71

Socialdemokraterna i Södertälje

43

27:26

73

» Bengt Kollberg

63

ICA Sverige AB

48

27:39

74

» Conny Cårebo

57

Vallentuna fk

8

27:52

75

» Anders Wedholm

65

Älvsjö

34

27:59

76

» Anders Persson

80

Stockholm

53

28:38

77

» Sven Erik Fjellström

44

Svens Hembageri

132

31:28

78

» Andreas Lundqvist

83

150

31:46

79

» Mats Pertoft

54

Miljöpartiet

177

32:26

80

» Bosse Elmgren

33

Socialdemokraterna i Södertälje

42

35:00

81

» Rune Olsson

35

164

35:23

82

» Rikard Larsson

88

—–

50

1:04:03

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
1,5 km Pojkar 2001-2002
Visar alla 4 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Johannes Lilius

01

Huddinge AIS

182

05:32

2

» Axel Vikberg

01

Järna SK Hockey01

64

05:43

3

» Egil Löthman

01

Turebergs FK

63

06:11

4

» Nicholas Wright

01

Södertälje IF

65

06:29

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
1,5 km Pojkar 2003-2004
Visar alla 7 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Marcus Linday

03

Pershagen SK

174

06:01

2

» David Thid

03

Huddinge AIS

172

06:15

3

» Alexander Helmin

04

Ärla IF

152

06:19

4

» Tim Söderström

03

NSK Nykvarns SK

173

06:37

5

» Samuel Sjöstrand

04

Södertälje IF

70

06:49

6

» Isak Björnsjö

04

Södertälje IF

69

08:20

7

» William Gustafsson

03

Stampys fanclub

68

08:43

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
0,75 km Pojkar 2005-2006
Visar alla 4 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Jonathan Ljung

06

Trosabygdens OK

161

03:04

2

» Povilas Glebus

03

145

03:38

3

» Axel Björnsjö

06

Södertälje IF

71

03:58

4

» Edvin Johansson

06

Södertälje IF

72

04:53

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
5 km Kvinnor
Visar alla 52 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Dace Landström

83

Vallentuna FK

82

17:16

2

» Elina Johansson

89

Spårvägens FK

179

17:37

3

» Amanda Kleijn

00

Södertälje Nykvarn Orientering

168

18:29

4

» Karin Arthursson

69

Hässelby SK

190

18:47

5

» Sara Jelvegård

89

Enhörna IF

80

20:05

6

» Camilla Bloss

91

Enhörna if

196

20:19

7

» Jana Chaves

79

Campus Mallorca

151

22:08

8

» Monika Pechhacker

78

Stockholm

85

22:09

9

» Annie Löf

96

Team Högåsa

104

22:15

10

» Sara Engberg

92

195

22:20

11

» Anna Johansson

71

FK Studenterna

183

22:32

12

» Malin Gustafsson

15

Socialdemokraterna i Södertälje

103

23:36

13

» Elena Ilic´

73

Haninge

78

23:50

14

» Johanna Löf

92

Team Högåsa

105

24:13

15

» Nina Samuelsson

83

Södertälje

111

24:22

16

» Anna Ankarfjord Lundin

00

IFK Strängnäs

74

24:22

17

» Ida Lexell

87

Camfil

109

24:35

18

» Carina Svensson

76

Camfil

108

24:35

19

» Anne-Marie Lund

90

187

24:38

20

» Ann-Charlotte Karlquist

70

astrazeneca if

140

24:40

21

» Ramona Stang

84

KSV Havelbrüder Berlin

149

25:00

22

» Sofi Larsen

87

Friskis&Svettis

98

25:06

23

» eva ahtiainen

74

södertälje

73

25:23

24

» Lovisa Lind

75

Friskis&Svettis

93

25:30

25

» Susanne Gustavsson

68

Södertälje IF

142

25:33

26

» Michaela Bundschuh

85

KSV Havelbrüder Berlin

147

25:41

27

» Alva Nilsson

00

Enhörna IF

180

25:50

28

» Rosanna Bautista

80

—–

107

26:14

29

» Elsa Lovisa Nodler

97

MUF

113

26:14

30

» Linda Borgsröm

85

143

26:16

31

» Linda Scott

71

Södertälje

86

26:22

32

» sari gröhn

66

södertälje

76

26:32

33

» Susanne Gustavsson

63

Pergshagen

185

26:38

34

» Carina Forsberg

90

175

26:54

35

» Ellen Falkenström

97

MUF

114

27:06

36

» Carina Berg

76

191

27:14

37

» Karin W

63

Södertälje

89

27:52

38

» Josefin Lindvall

89

Hovsjö Rehab

156

28:07

39

» Emma Jogic

94

MUF

112

28:33

40

» Louise Tedenkvist

72

Friskis&Svettis

96

28:39

41

» Gun Rehn

55

153

29:01

42

» Birgitta Willhans

65

Hölö

90

29:05

43

» Barbara Berin

90

192

30:28

44

» Sandra Ankarstrand

89

Södertälje

110

31:21

45

» Anna Kumm

04

171

31:35

46

» Nina Unesi

15

Socialdemokraterna i Södertälje

102

31:44

47

» malin osbäck

72

Södertälje

84

32:23

48

» Caroline Andersson

80

Socialdemokraterna i Södertälje

99

35:38

49

» Kamilla Nilsson

73

SSS

83

35:51

50

» Carolina Hjelmgren

86

södertälje

77

35:52

51

» Linda Winqwist

54

Camfil

91

37:45

52

» Nancy Sierra

85

Friskis&Svettis

95

44:06

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
1,5 km Flickor 2001-2002
Visar alla 8 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Kajsa Sten

01

SLK Oxelösund

154

05:45

2

» Emilia Rydensjö

02

Ärla IF

120

05:47

3

» Jennifer Ohrzen

02

Mälarhöjdens IK

115

06:00

4

» Emelie From hoppeler

02

Mälarhöjdens IK

181

06:19

5

» Emelie Forsberg

02

Södertälje IF

116

07:00

6

» Sofia Nilsson

02

Enhörna IF

166

07:16

7

» Ylva Björnsjö

02

Södertälje IF

117

07:32

8

» Sajra Zolota

02

Södertälje IF

118

08:05

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
1,5 km Flickor 2003-2004
Visar alla 4 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Filippa Rydensjö

04

Ärla IF

125

06:12

2

» Ella Löwstedt

04

Södertälje IF

126

08:43

3

» Moa Wiik

03

Södertälje IF

127

08:44

4

» Alva Johansson

04

IFK Strängnäs

124

09:29

Resultat från Telge Stadslopp 2014
Resultat
0,75 km Flickor 2005-2006
Visar alla 7 resultat

Pl.

Namn

F.

Förening/Ort/Land

#

Tid

1

» Sabina Landström

06

Vallentuna fk

159

03:27

2

» Amanda Sandberg

06

Team Work

129

03:41

3

» Malva Beiming

06

169

03:43

4

» Anna Nilsson

05

Enhörna IF

165

03:45

5

» Freja Rehnborg Marcher

06

Södertälje IF

131

03:48

6

» Alma Gustafsson

05

Yohio fanclub

130

03:59

7

» Tilda Axnér

06

älvsjö aik

128

05:31