Resultat 2012

Telge Stadslopp

Resultat 5 km damer och herrar

 

Barn Ungdom & Mix

Kringlanloppet

1

Alexander

Burén

06

Mölnbo IF

2

Oskar

Norgren

05

3

Leo

Azimi

05

Gävle

4

Vincent

Larsson

05

Danderyds SK

5

Fabian

Brännström

6

Malva

Beiming

06

Södertälje Gymnastikförening

7

Marcus

Lundberg

Södertälje

8

Alfred

Kumm

06

Långsta

9

Edvin

Pernå

06

10

Moa

Granath

05

Nykvarn

11

Walter

Sand Musanovic

07

12

Isac

Wester

07

13

Teresa

Melander

05

14

Axel

Berg

07

15

Izabel

Carpenter

05

Nykvarn

16

Richard

Nilsson

05

FC Cambritch

17

Axel

von Berg

07

18

Måns

Wekesgård

19

Sebastian

Radakovits

05

Enhörna IF

20

Amanda

Sandberg

06

Team Work

21

Kristoffer

Paulrud

07

22

Alma

Nyrén

07

Södertälje

23

Lova

Fröjd

06

24

Smidea

Allard

08

Eskilstuna Friidrott

25

Nathalie

Lövenklint

06

Järfälla

26

Anni

Holmgren

07

Älvsjö

27

David

Didrikson Falk

07

28

Hugo

Winok

08

29

Filip

Håkansson

07

Södertälje

30

Elsa

Pernå

08

31

Ayla

Hämäläinen

08

34

Ronja

Johansson

08

Strängnäs

35

Isabelle

Azimi

08

Gävle

36

Tilde

Westbom Lampinen

07

Södertälje Nykvarn Orientering

37

Isak

Westbom Lampinen

10

Södertälje Nykvarn Orientering

38

Josefine

Drougge

08

39

Thomas

Fornvik

05

40

Vilmor

Hämäläinen

10

Tilda

Axnér

06

Hägersten

Elsa

Nyrén

09

Södertälje

Samuel

Ståhl

07

Nykvarn

Pojkar 9 år

1

Marcus

Linday

03

Pershagens SK

02:34

2

Victor

Åsberg

03

Mandarin

02:38

3

Alvin

Beiming

03

SSK & Södertälje FK

02:40

4

Gustav

Norgren

04

02:41

5

Adam

Burén

04

Mölnbo IF

02:43

6

Samuel

Sjöstrand

04

Södertälje IF

02:52

7

Sebastian

Svenningsson

03

Södertälje IF

02:53

8

Simon

Dahlén

04

02:53

9

Alfred

Nilsson

04

02:55

10

Elliot

Norberg

04

03:18

11

David

Brennan

04

SNO

03:30

12

Lukas

Öberg

Södertälje

03:31

13

Filip

Lövenklint

03

Järfälla

03:33

Flickor 9 år

1

Filippa

Rydensjö

Ärla IF

02:42

2

Cecilia

Ankarfjord Lundin

03

IFK Strängnäs

02:43

3

Julia

Kourie

SFK

03:04

4

Elina

Koskela

03

03:06

5

Alva

Christensson

03

03:06

6

Tilda

Ottosson

04

Hummelmora Runners

03:07

7

Anna

Kumm

04

Långsta

03:29

8

Elin

Pernå

04

03:30

9

Sophie

Brennan

04

SNO

03:32

10

Mi

Pasanen

04

Kungsängen

03:34

11

Ida

Wester

04

03:35

12

Paulina

Milkon

03

03:36

13

Anna

Dalåsen

04

Ekudden

03:36

14

Alva

Johansson

04

IFK Strängnäs

04:16

15

Paulina

Didrikson Falk

04

Södertälje

04:23

Pojkar 11 år

1

Egil

Löthman

01

Turebergs FK

05:31

2

Johannes

Lilius

01

Huddinge AIS

05:32

3

Emil

Enckell

02

Djurgården Hockey -02

06:06

4

Anton

Dahlén

02

07:02

5

Johannes

Kult

01

Trångsund

07:09

6

Hampus

Tempelman

01

Södertälje IF

07:48

7

Victor

Häggh

02

Enhörna IF

07:55

Alexander

Alp

01

Assyriska

Flickor 11 år

1

Wilma

Larsson

01

Eskilstuna Friidrott

05:22

2

Carolina

Larsson

02

Danderyds SK

05:50

3

Kajsa

Sten

01

SLK Oxelösund

05:54

4

Angelina

Rydensjö

01

Ärla IF

05:59

5

Celine

Allard

01

Eskilstuna Friidrott

06:00

6

Ki

Pasanen

01

Kungsängen

06:12

7

Emilia

Larsson

01

Danderyds SK

06:13

8

Liv

Olofsson Marin

01

SK Gråsten

06:21

9

Emelie

From Hoppeler

02

MIK

06:30

10

Filippa

Beiming

02

Enskede

06:45

11

Py

Pasanen

02

Kungsängen

06:57

Emilia

Rydensjö

02

Ärla IF

Pojkar 13 år

1

Ville

Andersson

00

Järna SK Team -99

05:41

2

Linus

Näslund

00

05:52

3

Petrus

Kult

99

Trångsund

06:02

Flickor 13 år

1

Amanda

Kleijn

00

Enhörna IF

05:18

2

Tyra

Löthman

99

Turebergs FK

05:32

3

Sara

Hermansson

99

Enhörna IF

05:49

4

Anna

Ankarfjord Lundin

00

IFK Strängnäs

06:51

5

Astrid

Eriksson

00

Strängnäs

07:05

Gåing 5km

1

Werner

Bergh

80

Bergh

2

Lotten

Johansson

70

3

Marianne

Karlsson

58

Adecco Södertälje

4

Heli

kärkkäinen

60

Socialdemokraterna i Södertälje

5

Boel

Godner

66

Socialdemokraterna i Södertälje

6

stratnr 19

7

Gunnel

Wallenius

Södertälje

8

Gustav

Jällreus

37

Södertälje

9

Nils

Asplund

47

Södertälje

10

Anita

Asplund

47

Södertälje

11

Reino

Hiltonen

36

Akalla

12

Britt

Lindahl

45

Frälsingsarmén

13

Mats

Lindström

55

Frälsingsarmén

14

Anne

Auvinen

71

15

Annelott

Johansson

72

Multibanan Södertälje

16

Ann-Christin

Veggerby

85

Multibanan Södertälje

17

Anna

Haglöf

33

Norsborg

18

Börje

Arleholt

33

Norsborg

Miia

Bergh

81

Bergh